تبلیغات
خانه بازی
مرگ در ونیز

ASSASSINپیش‌زمینه: سفر کردن کلا چیز دل‌چسبی است و کم‌تر کسی را می‌توانیم دور و برمان پیدا کنیم که از سفرکردن خوشش نیاید. اما در مورد سفر در طول زمان چی؟ منظورمان همان مسافر زمان است! کسی که در زمان حل می‌شود و مسیری را طی می کند که هر کسی قدرت رفتن چنین مسیری را ندارد.

 

دزموند مایلز هم یکی از مسافران زمان خودش محسوب می‌شود که در سال 2007 به‌ کمک دستگاهی پیش‌رفته به نام آنیموس به قرون وسطا سفر کرده تا به هر جور که شده جلوی جنگ‌های صلیبی را بگیرد. آن ماجرا به پایان رسید و اما کار دزموند، نه! یک برگزیده تا کارش تمام کمال تمام نشود سرجایش نمی‌شیند. این بار مقصد او دوران رنسانس و کشور زیبای ایتالیاست. در Assassin?s Creed II نقش دیگری به او واگذار می‌شود تا تاریخ کهن را دوباره و از نو ورق بزند.

بد نیست بدانید که: ماجراهای قسمت دوم به سرعت بعداز اتفاقات قسمت اول می‌‌افتد. دزموند مایلز پیامی عجیب و غریبی روی دیوار اتاق خوابش پیدا می‌کند، نوشته‌ای که با خون نوشته شده بود بنابراین با کمک لوسی به سرعت به آنیموس وصل می‌شود تا ببینند اوضاع از چه قرار است. نتیجه این پرتو افکنی به دزموند می‌فهماند که ویژگی‌ها و توانایی‌های اجدادش (مثل الطیر) در خون و جسم او هم وجود دارد و این ویژگی‌های خاص به دزموند اجازه می‌دهد تا مثل آن‌ها عمل کند. مثلا دید عقابی الطیر به او کمک می‌کند تا بتواند آن نوشته را به همان سبکی که نوشته شده بخواند. اما این‌بار به‌جای این‌که دوباره به خاطرات الطیر وصل شود، دزموند به زمانی فرستاده می‌شود که برگه‌های تاریخ عصر رنسانس را نشان می‌دهند، زمانی که او متولد شدن یک دیگر از اجداد خود را تجربه می‌کند؛ ازیو آدیتر.
ازیو آدی‌تر دی فایرنز (Ezio Auditore da Firenze) یکی از کسانی‌ست که در اواخر قرن پانزدهم و در دوره‌ی رنسانس زندگی می‌کند، یعنی تقریبا 300 سال بعداز الطیر. اما مشکل سر این نیست که ازیو چه موقعی و در چه زمانی به‌دنیا آمده، مشکلات او از جای دیگری رقم می‌خورد؛ اسرار نهفته در دل پدر ازیو، جیووانی. طبق داستانی که در بازی روایت می‌شود جیوانی سابقا یکی از خود اساسین (Assassin) بوده و به همین خاطر اطلاعاتی را دارد که بسیار سری و هم‌چنین خطرناک است. بو بردن این مسئله توسط مامورین دولتی باعث می‌شود جیوانی و دو برادر ازیو دستگیر شده و به اعدام محکوم شوند. بوی خیانت تمام فضای خانواده ازیو را فرا می‌گیرد اما کاری از دست کسی ساخته نیست. اعضای دستگیر شده خانوداه به دار آویخته می‌شوند و راهی جز انتقام برای ازیو باقی نمی‌ماند... .

چرا و چگونه بازی کنیم:
گیم‌پلی بازی در کل شباهت بی‌چون و چرایی نسبت به نسخه‌ی قبلی خودش دارد. شما می‌توانید در بازی از در و دیوار بالا بپرید، به بالای ساختمان‌ها بروید و از همان‌جا مانند یک چترباز خود را رها کنید تا به‌زمین برسید. البته در این مواقع مراقب باشید که زیرتان تپه‌ای از کاه و چیزهایی از این قبیل که نرم و لطیف هستند وجود داشته باشد و الا در آینده دچار مشکل خواهید شد. گیم‌پلی این بازی هم درست مثل نسخه‌ی قبلی و اجداد قدیمی‌تر خود یعنی سری پرنس ایرانی به دو دسته‌ی عمده تقسیم می‌شود؛ 1- از این‌ور به آن‌ور رفتن (حالا از هر مسیری که ممکن است و هر جور که از دست‌تان برمی‌آید) 2- مبارزات و انجام ماموریت. البته هر‌ازگاهی این دو با هم ادغام هم می‌شوند و معجونی جذاب را جلوی روی‌تان می‌گذارند اما با این حال می‌توانید در بیشتر مواقع این دو را جدا از هم در بازی پیدا کنید.
شما با کنترل کردن ازیو مثل نسخه‌ی گذشته می‌توانید در یک جهان‌باز گشت‌زنی کنید و به قول گفتنی لذتی ببرید از ایتالیای قرن پانزدهم و شهرهای رنسانسی آن زمان فلورانس، ونیز و توسکان. در طول بازی علاوه بر این‌که شما از راه رفتن در شهرها سرخوش خواهید شد، می‌توانید از ساختمان‌های مرتفع و بلند این شهر مناظر بی‌نظیری را هم تماشا کنید.
در بخش مبارزه هم می‌توانید به شیوه‌های گوناگون با حریف‌تان دست به یقه شوید. اگر این‌کاره باشید می‌توانید او را خلع سلاح کنید یا با چند ضربه‌ی سریع و کشنده حساب‌ او را کف دستش بگذارید. البته در مبارزات هرازگاهی زخمی هم می‌شوید که با لطف مدل جدید آنیموس می‌توانید  برخی از آن‌ها که سطحی هستند را رفع و رجوع کنید. اما برای زخم‌های عمیق و کاری مجبورید به پزشک شهر مراجع کنید تا او این کار را برای شما انجام دهد.
کمی هم صحبت در مورد گرافیک بازی خالی از لطف نیست. مناظر شهرها از دور زیبا و چشم‌نواز هستند اما موقعی پای‌تان به خیابان‌های همان شهر می‌رسد می‌بینید که کمی اوضاع تغییر می‌کند. شاید به طراحی محیط‌ها نشود ایراد گرفت اما طراحی شخصیت‌های بازی (به غیر از خود ازیو) آن‌چنان که باید و شاید دل‌پذیر نیست و می‌شود گفت که در حد همان بازی قبلی باقی مانده.
 
انتخاب‌های ویژه:
1) رو در رو شدن با یک نابغه‌ی تمام‌عیار به نام لئوناردو داوینچی و بکار گرفتن بعضی از اختراعات او در حین بازی 2) نماهای دل‌چسب و گوارای شهرهای تاریخی ایتالیا، مخصوصا از بالای بلندی‌ها 3) شنا کردن در آب هم یکی دیگر از توانایی‌های جدید بازی محسوب می‌شود.

عنوان مطلب؛ اسم کتابی به قلم توماس مان که در سال 1971 ویسکونتی ایتالیایی آن را به فیلم برگرداندارسال شده توسط : امیر عباس در تاریخ : پنجشنبه 19 آذر 1388 و ساعت : 08:52 ب.ظ
مرتبط با موضوع :
هر آنچه یك طراح نیاز دارد
بهترین ابزارهای طراحی وب و گرافیك و ...
www.Kashkul.com
مرجع قالبهای میهن بلاگ
مرجع رسمی قالبهای میهن بلاگ تأیید شده توسط تیم مدیریتی سایت میهن بلاگ
www.P30Temp.co.cc
محل تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مكان
محل تبلیغات شما
  تبلیغات شما در این مكان
محل تبلیغات شما
 تبلیغات شما در این مكان
Coded By : www.Kashkul.com - www.P30Temp.Co.Cc - Powered By : MihanBlog.Com